S.S.S

vajinismus hakkında sorular

Vajinismus genetik geçen bir hastalık mıdır?

Vajinismus rahatsızlığı genetik geçen bir rahatsızlık değildir. Merkezimize başvuran hastalarımızın büyük bir çoğunluğu yüksek okul mezunu ve genç yaş grubudur. Annesi veya kız kardeşi vajinismus olan kişi kendisi genetik olarak rahatsızlanmaz. Ama cinsel eğitim almazsa ilk gece korkusu yaşayabilir.

Vajinismus tedavisi programı her hasta için aynı mı?

Vajinismus tedavisi için başvuran çiftlere yapılan değerlendirme sonucu kişiye özel cinsel terapi tedavi programı uygulanmaktadır. Tedavi seçenekleri birlikte değerlendirilmektedir. Uzun yıllar vajinismus tedavisi ile ilgilendiğim için hastalığın bütün evre ve aşamlarında sizi sıkıntıya sokmadan tedavi uygulanarak % 100 başarıya ulaşmaktayız.

Vajinismus hastasıyım adet düzensizliğime neden olur mu?

Adet düzensizliği olması vajinismus nedeni değildir. Vajinismus hastası olmanız sizi strese sokacağı için adetlerinizin düzeni bozulacaktır. Adet tarihlerinizi not etmenizi öneririm. Vajinismus tedavisi için bizi tercih ederseniz başarılı olacağımız tedavi planı sonrası, sizi gebeliğe hazırlamak ikinci aşama olacaktır. Bu süreçte adet düzeni yumurtlama takibinde önemli olacak gebe kalmanız daha çabuk olacaktır.

Vajinismus hastasıyım eşim tedaviyi kabul etmiyor ne yapabili

Vajinismus hastalığı çiftlerin ortak sorunudur. Eşinizi tedaviye ikna edemezseniz benden yardım alabilirsiniz. Bu tedavinin % 100 sonuçlanacağını ve hayatının düzene gireceği doğru bir yöntem ile aktarılırsa sıkıntınız aşılacaktır. Böyle bir durumda iseniz en kısa süre içinde benimle irtibata geçiniz. Vajinismus tedavi merkezimize başvurunuz.

Vajinismus en sık görüldüğü yaş grubu nedir?

Vajinismus her yaşta görülür ama en sık genç evli çiftlerde karşımıza çıkmaktadır.Üniversite mezunu bir meslek sahibi olan şehirde yaşayan bayanlarda daha çok görülmektedir.İyi kız sendromu da denilebilir.

Vajinismus tedavisi sırasında doktoruma istediğim zaman ulaş

Vajinismus tedavisi sırasında 7 gün 24 saat beni irtibat telefonlarımızdan arayabilir ve internet ortamından ulaşabilirsiniz .Cinsel terapi seansları veya ameliyat doğum nedeni ile hemen size dönemezsem not bırakmanız yeterlidir size mutlaka dönüş yapılacaktır.

Vajinismus tedavisi fiyatı ücreti nedir?

Vajinismus tedavisi fiyatı ve ücreti cinsel terapi seanslarına göre belirlenmektedir Vajinismus hastalarımıza kısa veya normal bir program uygulamaktayız. Kısa program genellikle şehir dışı veya yurt dışından gelen hastalarımız için uygulanmaktadır.Cinsel terapi seansları için seans başına ücret ödeyebilirsiniz veya size önereceğimiz paket fiyat konusunda ödeme kolaylıkları sağlamaktayız.Vajinismus tedavisinde hasta deneyimi ve tecrübe oldukça önemlidir.10 yıldır vajinismus tedavisi ile özel olarak ilgilenmekteyim.Amacım vajinismus sorununuzu çözüp gebe kalmanızı sağlayacak gebelik öncesi danışmanlık hizmeti vermektir.Sağlıklı bir gebelik geçirip bebeğinizi dünyaya getirmek sizin için çifte mutluluk olacaktır.

Vajinismus tedavisi ne kadar sürer?

Vajinismus tedavisi süresi sizin motivasyonunuza ve size vereceğimiz tedavi programınızı uygulamaktaki kararlılığınıza göre değişir.Bu süre 3 gün ile 1 ay arasında değişebilir.Vajinismus tedavisinde bizimle birlikte hareket ederseniz hem daha çabuk tedavi olursunuz ve % 100 kalıcı başarıya ulaşırsınız.

Vajinismus hastası jinekolojik muayene olabilir mi?

Jinekolojik muayene; kişinin masaya çıkması ve litotomi pozisyonu dediğimiz doğum pozisyonu almasını takiben vajinal prob ile ultrason yapılması spekulum takılarak rahim iç kısmının muayene edilmesini içerir.Jinekolojik muayene bimanuel muayene denilen iki parmak vajen de ,diğer el karın üzerinden uterusa yapılan bası ile muayene tamamlanır.BUmuayene şeklivajinismus hastası hazır olmadığı için muayene kısmi yapılabilir, tam olarak vajinismus rahatsızlığı sona erdikten sonra muayene tamalanır ve cervikal smear testi alınabilir.

Vajinismus hastası normal doğum yapabilirmi?

Vajinismus hastası trepi tedavi programını başarı ile tamamlayıp vajinismus illetinden hayat boyu kurtulduktan sonra ; eğer çatı muayenesi denilen kemik yapısı tesbitinde doğum yapmaya elverişli ise normal doğum yapmaması için engel yoktur.Önemli olan bir an önce vajinismus tedavisi almanızdır.

Vajinismus boşanma nedeni sayılırmı?

Vajinismus hastası iseniz; tedavi olmayı kabul etmezseniz bunu geciktirmeniz halinde eşiniz ile aranızda cinsel sorunlara aile içi sorunlarınız da eklenir.Her iki tarafın aileleri de işin içine girerse iş daha karmaşık bir hale gelir ve çiftler boşanma kararı alabilir.Bazen bize vajinismus nedeni ile boşanmış bayanlar tedavi amacı ile başvururlar.İstekleri vajinismus nedeni ile eşinden ayrıldığı için tedavi olmak ve sonraki hayatlarında cinsellik yaşayabilmektir.Vajinismus hastası iseniz tedaviye bir an önce gelmeniz bu olumsuz durumlardan sizi kurtaracaktır.

Vajinismus tedavisi sırasında adetli olmak egzersiz yapmama en

Vajinismus tedavi programına başlayan bayanlarda adet olmak tedaviyi etkilemez.Bazı egzersizleri yapmanıza engel olabilir ama tedavi programınız için engel teşkil etmez.Adet tarihlerinizi not edip bizimle paylaşmanız tedavi programını şekillendirmek için önemlidir.

Vajinismus olduğumu ailem ile paylaşmalımıyım?

Vajinismus rahatsızlığı utanılacak bir durum değildir.Ama bazı ailelerin sosyo kültürel durumu kişinin sorunlarını algılamada yetersiz kalmaktadır.Genç çiftleri daha çok strese sokmaktadırlar.Bizim önerimiz vajinismus olduğunuzu anlar anlamaz hemen tedaviye başlayınız yatak odası sırlarınızı aileniz ile paylaşmayınız merak ediyorlarsa siz onlara yatak odasında neler yaptıklarınızı sorunuz veya başka çocuk yapmayı düşünüp düşünmediklerini de sorabilirsiniz.

Vajinismus tedavisi sonrası tamamen düzelirmiyim?

Vajinismus tedavi programına başladığımız çiftlerde onlara uygulayacağımız ve seçeceğimiz tedavi modeli ile % 100 başarılı sonuçlar almaktayız.Vajinismus rahatsızlığınızdan tamamen kurtulacaksınız.Kendinize ve bize güveniniz.

Vajinismus hastasıyım kız kardeşim de vajinismus olabilir mi

Vajinismus genetik veya ailesel geçişli bir hastalık değildir.Kız kardeşiniz eğer yeterli cinsel eğitim almamış ise vajinismus olabilir.Unutmayın vajinismus hastalarının çoğu iyi eğitim almış kişiler olsa da cinsel deneyimleri ve eğitimleri yoktur.Kız kardeşinize ilk adetini görmeden vücudunda olabilecek değişimleri anlatmanız ve cinsellik hakkında biraz ön bilgi vermeniz onu biraz olsun rahatlatır.

Vajinismus hastasıyım kesin tedavi olurmuyum?

Vajinismus hastası iseniz hiç vakit kaybetmeden tedavi programına başlamalısınız.Zaten siz evde kendi kendinize çaba gösterdiniz ama başarılı olamadınız.Vajinismus hastalığı bugün artık % 100 tedavi edilmektedir.Kendinize ve bize doktorunuza güvendikten sonra hastalığınız tedavi olacaktır.

Vajinismus tedavi seansları işime göre nasıl ayarlanır?

Vajinismus hastası iseniz ve çalışıyor iseniz bize bildirmeniz halinde terapi seans programımıza bakarak ayarlama yapabilme şansımız bulunmaktadır.Bazen yoğun program nedeni ile olabilecek aksaklıklar yeni düzenlemeler yapılarak sizlere yardımcı olunacaktır.

Vajen cinsel ilişkiye girilmeyince daralırmı?

Vajen de cinsel ilişkiye girilmeyince daralma olmaz.Vajen yapısı nedeni ile genişleyebilen bir organdır.Doğumda bebek çıkarken genişler sonra eski halini alır.Vajen her türlü penis kalınlığı ve uzunluğuna uyum sağlayabilecek bir yapıya sahiptir.Her cinsel ilşki öncesi yapılacak ön sevişme ve kayganlaştırıcı kullanımı ve penis başı vajene girerken yapılacak nefes alma egzersizleri ile sıkıntı yaşanmaz.Cinsel ilişki zevkli hale gelir.Seks sonrası kasık ağrısı ve yanma hissi görülmez.

Vajinismus tedavisinde cinsel terapinin yeri nedir ?

Vajinismus tedavisinde cinsel terapi oldukça etkilidir.Cinsel terapi tedavi seanslarında vajinismus tedavisinde yapılması gerekenler anlatılır.Evde yapılacak egzersiz programları detaylı anlatılır.Cinsel terapi seanslarında cinsel işlev bozuklukları varsa bunların tedavisi de düzenlenmektedir.

Vajinismus tedavisi için uygun zaman nedir?

Vajinismus tedavisi için en uygun zaman vajinismus olduğunuzu anladığınız andır.Hiç zaman kaybetmeden hemen tedavi olmaya karar vermelisiniz.Zaman sizin aleyhinize işlemektedir.Eğer vajinismus rahatsızlığınız tedavi olmadan gebe de kalırsanız yıllar geçmiş ama tedavi almamış olursunuz..Hamile kalmak probleminizi çözmez.

Vajinismus tedavi edilmezse erkek cinselliği ne olur?

Vajinismus tedavi edilmeyen çiftlerde erkek cinselliğinde sorunlar çıkabilir.Kadının tedaviyi ertelemesi veya tedaviyi kabul etmemesi durumunda zamanla çift arasında hem cinsellik hem de çift ilişkilerinde sorunlar ortaya çıkabilir.Erkek de cinsel isteksizlik,performans düşüklüğü,ereksiyon problemleri,erken boşalma yaşanabilir.Masturbasyon veya sürtünme ile orgazm olmak artık erkeği tatmin etmemektedir.Eşini aldatmalar en çok bu dönemde karşımıza çıkar.Vajinismus rahatsızlığı olan bayanların tedaviyi ertelemeden en kısa zamanda terapi programlarına başlamaları hem cinsel hayatlarını hem de evliliklerini kurtarmada çok etkili olacaktır.

Vajinismus 5 yıldan fazla ise tedavi olabilir mi?

Vajinismus erteleme ve kaçınma hastalığıdır. Vajinismus tedavisi olmayı kabul eder tedaviye başlarsanız süratle rahatsızlığınız düzelir.Bu gün için vajinismus % 100 başarı ile tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır .5-10 yıllık evli bir çift bile olsanız vajinismus tedavisi için geç kalmış sayılmazsınız .Size uygulayacağımız özel program ile vajinismus tedaviniz olacak ve cinsel hayatınız düzene girecektir.Kendinize keşke daha önce zaman kaybetmeyip tedavi mi alsaydım diye soracaksınız. Vajinismus tedavi merkezimize başvurunuz randevu alınız . Antalyada bulunan vajinismus klinik tedavi merkezimizde 5 yıldan fazla vajinismus rahatsızlığı olan çiftlerin tedavisi özel program uygulanarak kesin ve kalıcı bir şekilde tedavi edlimektedir..

Vajinismus tedavisi olan kişi gebe kalabilir mi?

Vajinismus tedavisi alan kişi tıbbi bir sorunu yoksa gebe kalabilir.Vajinismus tedavisi almış korkularını endişelerini yenmiş bayanlar gebelik süreci sonunda eğer çatı muayenesi denilen kemik yapısı uygun ise vajinal normal doğum bile yapabilirler.Bizim tercih etmediğimiz tek konu vajinismus tedavisi sürerken kişinin gebe kalmasıdır.Tedavi yarım kalır ve en az 2 yıl tedavi süresi gebelik doğum lohusalık süreci ile uzar.

Vajinismus tedavisinde eş katılımı gerekli midir?

Vajinismus tedavisinde eş katılımı terapi seanslarına katılımı zorunlu değildir.Sadece ilk değerlendirme görüşmelerine katılması tedavi planlanmasında etkilidir.Eşin işi veya izin alma sıkıntısı nedeni ile sonraki seanslara gelmesi zorunlu değildir.

Vajinismus tedavi sonrası tekrarlar mı?

Erteleme ve kaçınma hastalığı olan vajinismus için başvuran hastalarıma uyguladığım bilimsel yöntemler ile vajinismus kalıcı olarak çözülmektedir. Vajinismus tedavisi sırasında sizlere özel uygulayacağımız tedavi yöntemleri ile bir daha tekrar etmez.Amacımız sizlere vereceğimiz cinsel terapi eğitimi ile de doğru ve düzgün seks yaparak ileride gebe kalmanızı sağlamaktır.Antalya Vajinismus tedavi merkezimizde sorunlarınızı giderme konusunda sizlere yardımcı olmaktayız.

Vajinismus kendiliğinden düzelir mi?

Vajinismus kendiliğinden düzelmez.Öncelikle buna yol açan neden ne olabilir? Kişinin zihnini meşgul eden yanlış düşünce ve inanışlar ne olabilir bunun değerlendirmesinin yapılması gerekir.Değerlendirme görüşmelerinden sonra size özel uygulayacağımız ve seçeceğimiz tedavi planı sonrası mutlu sona kesinlikle ulaşacaksınız.Antalyada vajinismus tedavisinde tecrübeli uzman jinekolog Dr.Mustafa Torgaç 'a ulaşarak vajinismus sorununuza kesin çözüm alabilirsiniz.

Vajinismus tedavisinde ilaç verilir mi?

Vajinismus tedavisinde ilaç verilmesi tedavide etkili değildir. Çoğu zaman anitdepresan kullanmış, sakinleştirici kullanmış hastalar bize başvurmaktadır. İlaçlardan fayda sağlamadıkları gibi, ilaçların yan etkilerine bağlı olarak günlük yaşantılarında olumsuz durumlarla da karşılaşmaktadırlar.

Vajinismus tedavisinde anestezi etkilimidir?

Vajinismus tedavisinde anestezi vererek bayanı uyutarak cinsel ilişkiye girilmesi uygun değildir.Tamamen yanlış bir uygulamadır.Bu bayanda vajinismustan daha çok travmaya yol açmaktadır .İleride sorun yaşayacaklardır.

Vajinismus evlilikte bizi nasıl etkiler?

Vajinismus evli çiftlerin ortak problemidir.Vajinismusu sadece bayanların rahatsızlığı olarak görmemek gerekir.Erkeklerin her zamankinden daha fazla eşlerine sevgi ve şevkat göstermesi gerekir.Başarısız denemelerde eşlere bağırıp çağırmak ilşkileri daha zora sokar.Vajinismus rahatsızlığınız varsa ertelemeyiniz bir an önce bizimle irtibata geçiniz.Pek çok çift tedavi olmayıp işi zamana bırakarak çözümleneceğine inanır ama sonuç olumsuzdur.Geriye yıpranmış sinirler,karmaşık ilşkiler ve sorunlar yumağı kalır.Bazen olaylar sonucu ne yazık ki bazı çiftler boşanmak zorunda kalır.Antalya vajinismus tedavisinde klinikte uygularımız hakkında bilgi alınız.

Vajinismusta kızlık zarının alınması etkilimidir?

Vajinismus rahatsızlığı olanlarda jinekolog ve cinsel terapist olarak ilk önerimiz kişinini kızlık zarı yapısı hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.Jinekolojik masaya alınarak genital bölge değerlendirilir muayene ağrısız bir işlemdir 1 dk bile sürmez,alet takılmaz parmak ile muayene yapılmaz..% 10 vakada kızlık zarında anatomik olarak küçük bir operasyon ile açılması gereken yapı bulunabilir.Kızlık zarının çıkarılması bu kişilerde gereklidir.Vajinismus terapi ve tedavi programına daha sonra devam edilir.Antalya vajinismus tedavi merkezi ve kliniğimizde vajinismus tedavisi konusunda ve kızlık zarı çıkarılma konusunda sizlere yardımcı olmaktayım.

Vajinismus hangi sıklıkta görülür?

Vajinismus görülme sıklığı toplumlara göre değişmekle birlikte her evli 10 çiftin birinde karşımıza çıkmaktadır. Toplum cinsellik konusunda bilinçlendikçe,ergenlik çağında yeterli cinsel bilgiler verildikçe ileriki yıllarda bu oranların daha aşağılara inmesi en büyük beklentimizdir.

Vajinismus ilk gece mi görülür?

Vajinismus sadece ilk gece görülmez.Daha önce normal cinsel birliktelik yaşayan çiftler daha sonra çeşitli nedenlerden dolayı birlikte olmakta sıkıntı yaşarlar.Sekonder vajinismus da denilen bu duruma yol açan nedenler arasında ikinci evlilik,başka cinsel partner ile birlikte olmak ,kötü jinekolojik muayene deneyimleri,cinsel tacizler,cinsel soğukluk,orgazm olamamak sayılabilir.

Vajinismus tedavisinde uygun merkez seçimi nasıl olmalı?

Vajinismus tedavi merkezi seçerken sizinle ilgilenecek doktorun bu konuda uzman,tecrübeli,özel eğitim almış,sabırlı,hasta ile pozitif sinerji kurabilme özelliklerine sahip olması gerekmektedir.Jinekolog olarak en büyük avantajımız kadın üreme sistemi ile ilgili bir çok detaylı bilgileri sizinle paylaşmamız ve jinekolojik muayane ile ultrason kontrollerini yapabilmemizdir.Vajinismus probleminizi çözdükten sonra size gebelik öncesi danışmanlık hizmeti vererek sağlıklı çocuk sahibi olabilmenizi sağlamak olacaktır.

Vajinismus hastasıyım doğum yaparsam düzelirmiyim?

Vajinismus hastası olmanız gebe kalmanıza engel değildir.Bakireler de gebe kalabilir çünkü sevişme sırasında erkek boşalırsa spermler hareketli olduğu için yumurtlama gününüze denk gelir ve hamile kalırsınız.Gebe kalmanız ve sezeryan ile doğum yapmanız vajinismus rahatsızlığınızı düzeltmez.En kısa süre içinde vajinismus rahatsızlığınızı yenin bizim kontrolumuz altında sağlıklı bir şekilde planlı bir gebelik ve doğum süreci geçiriniz.

Vajinismus seansları ne kadar sürmektedir?

Vajinismus seansları ortalama 30 dakika ila 1 saat sürmektedir. Şehir dışı ve ilçelerden gelen vajinismus çiftlerine özel cinsel terapi tedavi programı uygulamaktayız.

Vajinismus hastasıyım antidepresan kullanmalı mıyım?

Vajinismus tedavisinde antidepresan türü ilaçların kullanılmasının tedavinin kesin çözümü için katkısı yoktur. Başka bir neden ile başlanmış ilaçları doktorunuza danışarak kullanım dozları ayarlanmalıdır.

Vajinismus nedenleri nelerdir?

Vajinismus nedenleri çok çeşitlidir. Geçmişte yaşanan travma, cinsel taciz öyküsü, sevmediği birisi ile zorla evlendirilme öyküsü, cinsel eğitim alınmaması, aile ile yaşanan olumsuzluklar, eş ile yaşanan sıkıntılar kişinin bilinç altına etki ederek vajinismus olmasına yola açar.

Vajinismus hastasıyım hafta sonları tedavi alabilirmiyim?

Vajinismus hastasıyım çalışıyorum izin almam da sorun oluyor hafta sonu randevu alarak tedavi programına katılmak isterseniz bize iletebilirsiniz.

Vajinismus olduğumu farkettim evlenmeden önce tedavi olabilir

Vajinismus belirtileri sizde olduğunu düşünüyorsanız randevu talep ediniz rahatsızlığınızın kesin tanısı konularak tedavi programına alınırsınız.