Antalya 7 Yıllık Evli Vajinismus Tedavi Hastası

Sayın Doktor Mustafa Torgaç,

Biz 7 yılık evli çiftiz, ilişkiye giremeyişimizin nedeninin vajinismus olduğunu yaklaşık 2 yıl sonra anladık. Öyle bir sorun ile karşı karşıyaydık ki kimse ile paylaşamıyor ve kimseden yardım isteyemiyorduk. Herkes çocuk soruyor ve biz büyük bir üzüntü ile şuan düşünemiyoruz yalanını söylüyorduk. Bu sorunun bizi nekadar çok üzdüğünü, yaşadığımız mutsuzluk ve umutsuzluğu tarif etmek mümkün değil.

İnternetten yaptığımız araştırmalarda herkes bir şeyler söylüyordu. Ancak çözüm konusunda el ile tutulur bir bilgi yoktu. Çünkü birçok kişi bu sorunu yaşıyor ancak bu konu ile ilgili kimse bilgi sahibi değildi.

Ankara ve İstanbul 'da 2 kez doktora gittik. Ancak onlar için bizim bu sorundan kurtulmamız değil bizden alacakları para önemli idi. Nitekim başarısız olduk. Ve tüm umutlarımız tükenmiş bir şekilde geri döndük.

Evliliğimizin 7. Yılı bitmiş iken son bir umutla internette yine araştırma yaparken sizin siteniz ile karşılaştık. Sizin ile yaptığımız ilk görüşmede çok umutlandık. Bizi güler yüzle karşılayıp bizim bu sorunuzunu çözebileceğimizi ve diğer doktorların aksine sadece bizim çabamız ile değil sizinle beraber voltran oluşturup birlikte oluşturup birlikte çözebileceğimizi söylediniz.

Bizi tedavi olacağımıza inandırdınız. Aynı zamanda jinekolog olduğunuz için bu sorunun çözümünde etkili olacağınızı düşündük.

Tedavimiz süresince büyük bir sabır ve azimle bizim bu sorundan kurtulmamız için çaba gösterdiniz.

Yaklaşık 1,5 -2 aylık tedavi sonucunda hayatımızı zindan eden bu sorundan sayenizde kurtulduk. Zaman zaman biz pes ettik ama siz etmediniz. Sizin sayenizde adeta yeniden doğduk. Şu an tam anlamlıyla cinsel ilişki yaşıyoruz. Sizin söylediklerinizi aksatmadan harfiyen uygulasa idik eminiz bu sorunun belki bir haftada çözerdik.

Masaya bile çıkamaz durumda iken şu an vajinismustan kurtulmuş bir durumdayız. Bu tamamen sizin iyi niyetiniz. Güler yüzünüz, bilginiz, azminiz ve bu sorunun çözülmesinde gösterdiğiniz özveri sayesinde oldu.

İnşallah sizin sayenizde çocuğumuz da olacak ve doğumu da siz yaptıracaksınız. Allah sizden razı olsun, sonsuz teşekkür ediyoruz. Başarılarınızın ve güler yüzünüzün daim olmasını dileriz.

07.09.2013

1