Antalya 2 Yıllık Evli Vajinismus Tedavi Hastamız

Mustafa Bey merhaba,

Teşekkürümü, mutluluğumu nasıl paylaşsam nasıl anlatsam hangi kelimeleri seçsem gerçekten bilemiyorum. Hayatta her bireyin imkansız gördüğü şeyler vardır. Ulaşmak imkansız, satın almak imkansız, gitmek imkansız, başarmak imkansız, işte benim için de sağlıklı bir cinsel birliktelik imkansızdı.

Eşimle öğrencilik hayatımızdan beri birlikteydik ve sonunda birlikteliğimizi 2 yıl önce evlilik ile sonuçlandırdık. Ancak 2 yıldır denediğimiz çeşitli yollara rağmen başarısız oluyorduk. Bir yandan umudumu kaybetmemeye çalışıyordum ; ama bir yandan da imkansız gibi görmeye başlıyordum.

Psikologa gittim , jinekologa gittim ancak bir adım ilerleyemedim. Sonra size internetten ulaşma ve telefon açıp ilk randevuya gelmemle her şeyin değişeceği sinyallerini aldım ve sizin bir cümleniz bana çok mantıklı geldi. " Hepimiz ; siz, eşiniz, ben aynı yöne doğru kürek çekersek hedefe mutlaka varırız. " dediniz. Kesinlikle doğru. Bence formül bu. İnanmak ve istemek. Herkesin aynı şeye odaklanması ve çaba harcaması. Sizin dediklerinizi harfiyen yaptık. Eşim hep sabırlı ve yardımcı oldu. Adım adım ilerleme kaydediyorduk ve sizde bir sonraki aşamayı itina ile anlatıp bir yandan sürekli motive ediyordunuz.Ama gerçeği söylemeliyim ki tam anlamıyla cinsel birleşme olana kadar hep içimde bir kuşku vardı. Acaba olacak mı, yine kendimi kasacak mıyım...gibi.

Ancak parmak egzersizleri zaten kendimi gitgide rahatlatmama yardımcı oldu. Eşim asla siz söylemeden bir sonraki aşamaya geçmek istemedi. Yani siz ne dediyseniz biz onu yaptık. Ve sonunda bana iyice imkansız gelmeye başlayan sorununuz çözüldü. Şu an çok mutluyuz. Tabi ki insan ben bunun için mi bu kadar stres yaptım diyor. Ama maalesef yaşamadan anlaşılacak bir durum değil bu. Stres, sıkıntı, huzursuzluk,ağlama seansları tamamen bitti.

Artık hayata gerçekten daha farklı bakıyorum ve her sağlıklı birey gibi cinsel hayatın keyfini sürmeye çalışıyoruz.

Sabrınız, desteğiniz, aktardığınız bilgiler için size defalarca size teşekkür ederiz. İyi ki sizi tanımışız. Ne mutlu bize !

1