3 Yıllık Evli Antalya Vajinismus Hastamız

Merhabalar,

Yaklaşık 3 yıldır evliyim. Evliliğim sürecinde eşimle cinsel ilişki kuramadık. Ben kilitleniyor ve ağlama krizlerine giriyordum. İlk başta bunu zamanla geçer normal bir durum olarak düşündük. Ama bu geçmek bir yana artarak devam etti. Doktora gitmeye karar verdik. Durumu doktora anlatınca bazı sakinleştirici ilaçlar verdi.

Bir süre o ilacı kullandım ama bir değişiklik olmadı. Daha sonra internetten bazı kadınlarda kızlık zarının ilişkiye engel olacağını ve operasyonla açılması gerektiğini okudum ve yeni bir doktora gittim. Yapılan muayenede böyle bir şey olmadığı ortaya çıktı. Bu sürede bizim ilişkiye girme çabalarımız devam etti ancak hiç birinde cinsel ilişkiye giremedik. En sonunda vajinismus olduğumu anladık. Ama ne yapacağımızı bilmiyorduk ve bu durumu kimseyle paylaşamıyorduk. İnternetten vajinismus ile ilgili bir şeyler bulmaya ve tedavi yöntemlerini araştırmaya başladık. Ama benim psikolojim allak bullak olmuştu. Kendimi çok kötü hissediyordum. Neden olmuyor, neden yapamıyorum ve hiç olmayacak mı gibi sorularla boğuşurken bir yandan da eşime karşı aşırı bir suçluluk duygusu kaplamıştı içimi. Bu suçlulukla birlikte acaba benden nefret ediyor mu, benden vazgeçer mi, beni aldatır mı gibi sorularda zihnimi kurcalamaya devam ediyordu. Bana güzel bir şey söylese bile eşime inanmıyordum daha doğrusu yanlış anlıyordum. Ve hep benden kopuyor diye diye düşündüm. Bu süreçte eşimin belli aralıklarla tedavi tekliflerini de reddettim. Ve uzun bir süre doktora gitmeyi kabul etmedim. Doktora gitmek yerine ayrılmayı teklif ettim. Ama eşim bunu kabul etmedi ve benim yanımda olmaya devam etti büyük mücadeleler vererek. Sonunda ben tedaviyi kabul ettim, internetten doktor araştırmaya başladık.

Tesadüfen Mustafa Bey' in sitesini inceledik. Görüşmeye karar verdik. Görüşmeye gittiğimizde açıkçası yine olmayacak düşüncesi ile gitmiştim. Görüşmede yaşadığım durumları ve daha önceki doktor tecrübelerimizi anlattık. Mustafa bey bize tedaviye nasıl başlayacağımızı, hangi aşamalardan geçeceğimizi anlattı ve tedavi sürecimiz başlamış oldu. Ama ben her görüşmeye gittiğimizde hala tedavi olamayacağım düşüncesi ile gidiyordum, doktor beyin söylediklerine inanmadığım gibi tedavide yapmam gerekenleri de yapmamakta direniyordum. Bazen de kabul ediyormuş gibi görünüp kafamda bitiremediğim zamanlar çok oldu. Kendi kendimle, eşimle ve doktor beyle savaşıyordum. Sürekli ben bunu yapamam dedim. Ama en sonunda onlarla ve kendimle savaşmayı bıraktım, ön yargılarımdan kurtuldum ve Mustafa Bey 'e güvenmeye başladım. Bu gerçekleştikten sonra tedavide ilerlemeye başladık ve sonunda bugün tedavimiz sona erdi. Vajinismusu Mustafa Bey sayesinde aştık ve eşimle cinsel ilişkiye girmeye başladık. Bütün her şey doktor beye güvenmem ile ve söylediklerini yapmaya başlamamla gerçekleşti. Bu süreçte eşimin ve doktorumun bana olan sabrı olmasaydı daha tedavimiz büyük ihtimalle bitmeyecekti. Şu an çok mutluyum. Hiç yenemeyeceğimi düşündüğüm hastalığımı yendim, kafamdaki karışıklıklar sona erdi.

Ben bu satırlarda evliliğim başladıktan sonraki yaşadıklarımı anlatmaya çalıştım. Ama burada yazdıklarımdan daha şiddetli daha üzücüydü yaşadıklarım. Benim en büyük şansım bu kötü süreçte eşimin hep yanımda olması ve desteğini hissettirmesi idi. Tabi bundan sonrada doktor seçimi çok önemli oldu. Ben birçok doktora gittim en sonunda doğru doktoru yani Mustafa Torgaç ile tanıştım ve hayatım değişti. Mustafa Bey'e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve minnet duyuyorum.

İyi ki varsınız....

1

2