2,5 Yıllık Evli Marmaris Vajinismus Tedavi Hastamız

Söze nereden başlayacağımı bilemiyorum. Bu duyguyu anlatmak çok zor. Ama bu mektubu yazıyor olabilmek benim için çok özel ve güzel.

Biz 2,5 yıllık evli bir çiftiz. İlk başlarda bu korku zamanla geçer nasıl olsa bir gün bu iş olur herkes nasıl yapıyorsa ben de yaparım diye düşünüyordum.

Ama zaman geçtikçe ve hiçbir ilerleme olmadıkça hatta stres ve üzüntü moral bozukluğu olmaya başladıkça ne yapacağız diye devamlı konuşmaya başladık. Ben gündüzleri devamlı internetten vajinismusu araştırmayı ve akşamları eşim geldiğinde ona anlatmayı görev edinmiştim. Bu hastalığı araştırmaya başlamadan önce tedavi edilebilecek bir HASTALIK olduğunu hiç düşünmemiştim, zaten hiç vajinismus diye bir şey de duymamıştım. Sadece benim ile ilgili psikolojik bir durum diye düşünüyordum.

Daha sonra araştırdıkça ve tedavi edilebilir bir şey olduğunu öğrendikçe biraz umutlandım. Tabi bu süreçte biz artık 1,5 yıllık evli olduk. Ve çok zaman kaybettiğimiz için bir an önce tedavi olmak istiyorduk. Bunun için daha önceden bilgi sahibi olduğum Mustafa Beye gidip görüşmeye karar verdik. Bizim en büyük şansımız ilk başvurduğumuz kişinin Mustafa TORGAÇ olması idi.

Doktor beyin yanına gittiğimizde çok heyecanlıydım. Ama Nurten Ablanın ve Mustafa beyin karşılamasından sonra daha rahattım. Doktor bey nasıl bir yol izleyeceğimizi anlattı. Ve bizde uygulamaya başladık. Ama iş asla yapamam dediğim egzersizlere gelince ben hep kaçtım, çünkü baştan yapamam diye kendimi şartlandırmıştım bir kere.

Bu benim yapamayacağıma olan inancıma rağmen doktor beyin bize olan inancı, olumlu yaklaşım ve pozitif düşünceleri ile hastalığımın üstesinden gelme konusundaki olumsuz düşüncelerim yavaş yavaş değişmeye başladı.

Bu hastalığı yenmenin özünde doktor bey ile olan randevuları aksatmadan gitmeniz ve doktor beyin vermiş olduğu ödevleri yerine getirmenin önemli olduğunu geçte olsa anlayarak tedavime devam ettim.

İlk başlarda o doğum masasını görmeye bile dayanamaz iken , artık o masaya çıkmak beni korkutmuyor, sıradan bir şeymiş gibi geliyordu.

Sonunda Antalya' ya gittiğimiz son izin döneminde ilk randevumuzda doktor bey " Artık bu iş bitti bu problemi bu hafta çözüyoruz" demesi ile sanki olacakları önceden görüyormuş gibiydi. Gerçekten de 5 gün sonra başardık. Ve o anda belki de hayatta bizden mutlusu yoktu. Başardığımıza inanamıyordum. Bu 5 gün boyunca yaptıklarımı doktor bey ilk söylediği zamanlarda inanıp yapsaydım bu tedavi çok daha erken bitecekti. Artık kendime olan güvenim, hayat bakışım değişti. Eşim ile olan mutluğum bu problemi çözdükten sonra daha da da arttı. Artık tam evli bir çift olduk.

Ben buradan bu hastalığı yaşayan herkese bu işin sanıldığı kadar zor bir şey olmadığını yapabileceğinize olan inancınız ve doğru doktor seçimi ile bu hastalığın üstesinden kolaylıkla gelebileceğinizi söylemek istiyorum. Tabi birde doktor beyin söylediklerini harfiyen ve zamanında yerine getirmek bu hastalıktan bir an önce kurtulmak için en önemli etken. Geç kalmayın ben başardıysam herkes başarabilir.

Bu başarının adresi olarak da Dr. MUSTAFA TORGAÇ diyorum. Doktor bey ve yardımcısı Nurten Ablaya gösterdikleri sabır, anlayış ,güler yüz ve bana olan yardım ve inançlarından dolayı çok ama çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız....

1