Başarı Hikayeleri

vajinismus başarı hikayeleri

5 aylık evli Antalya vajinismus tedavi hastamız.

Merhaba, 5 aylık evliyim. Ben de sizin gibi vajinismus hastasıydım. 5 aylık evliliğim boyunca bu hastalık yüzünden eşimle ara sıra sorunlar yaşıyorduk ama şimdi her şey yolunda. Ben bu hastalıktan doktor bey ve eşim sayesinde kurtuldum. Ben yapamam ben korkarım dediğim bir çok şeyi yaptım. Sizde yapacaksınız. Burada önemli olan doktor beyin söylediği her şeyi yapmanız. Onun söylediklerini yerine getirirseniz siz de başarabilirsiniz. Eşimin sabrı, çabası doktor beyin ilgisiyle bu hastalığın üstesinden geldim.Hiç bir şeyden korkmayın.Kendinize, doktorunuza ve eşinize güvenin ve inanın.Burada en önemli şey eşinizin sabrıdır ona güvenin. Şimdi çok mutluyum. Doktor beye çok teşekkür ederim, tabi eşime de. Ben başardım ve evliliğimi kurtardım. Sizde başaracaksınız sakın umudunuzu yitirmeyin. Şimdi sizin için yeni bir sayfa açıldı. Her şey gönlünüzce olsun. Doktor beye tekrar çok çok teşekkür ediyorum.

Alanya vajinismus tedavi hastası

Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. 10 aylık evliyim. Eşimle sevdiğim insanla cinsel ilişkiye giremiyordum. Kabus gibi bir 10 aydı. İlk gecemiz olmadı, kasılıyordum, korkuyordum

titriyordum kendimi çok fazla sıkıyordum. Bilirsiniz kızken hep kızlar arsında konuşulanları o kocaman şey oraya girer mi? Çok acır, kanar,kilitlenenler olurmuş….muş…muş bu…muşlar benim az daha hayatımı mahvediyordu. Eşim çok anlayışlı ve sabırlıydı olur ümidi ile bekledik bu süreçte kas gevşeticiler, antidepresanlar, uyuşturucu kremler, uyuşturucu spreyler, buhara oturmalar, ama yinede olmuyordu. Ve ben artık kabullenmiştim ben vajinismus hastasıydım. Eşimi çok seviyordum ama onu mutlu edemiyordum, ben onu suçluyordum o da beni, canım yanacak yırtılacak, kanayacak diye düşünmekten korkuları bir dağ gibi büyütmüştüm.

Çaresizlik insanı cehalete iter. Biz de cehalete girdik hacı hocaya gitmeye bile karar verdik. Ta ki Dr. Mustafa Torgaç ‘ın internet sitesini ziyaret edene kadar. Bu mektubu yazarken sadece tedavi sürecini ve mutluluğumu yazacağım diyordum. Çünkü o eski acı kuvvetli günleri hatırlamak bile istemiyorum. Ama sonra o günleri anlatmalıyım ki benim gibi insanlar nereden nereye gelebileceklerini okusunlar dedim. Klasik olacak ama değil her kelimenin içi dolu söylüyorum. Ben bile yaptıysam siz kesinlikle yaparsınız . Bu yüzden size sonsuz teşekkür ederim. Bana kendimi tanıttırdığınız, kendimi sevdirdiğiniz için…..

Alanya vajinismus hastamız

Ocak 2014

2 Yıllık Evli Antalya Vajinismus Hastası

1988 yılında doğduğumda annem adımı Ayşe vermiş teyzelerim sonuna gül ekleyelim hep gülsün demişler. Nerden bilsinler evlenince böyle bir sorun yaşayıp ağlayacağıma.

2011 haziran ayında evlendim. İlk gecem çok kötüydü. Ve 2 sene boyunca bugün yarın düzelirim diye ümit ederek bekledim.

1988 yılında doğduğumda annem adımı Ayşe vermiş teyzelerim sonuna gül ekleyelim hep gülsün demişler. Nerden bilsinler evlenince böyle bir sorun yaşayıp ağlayacağıma.

2011 haziran ayında evlendim. İlk gecem çok kötüydü. Ve 2 sene boyunca bugün yarın düzelirim diye ümit ederek bekledim. Beklemekle bir sonuca ulaşılmıyor. Burada yaşadığım her şeyi yazarsam bir sayfa ile kalmaz. Yazarda yazarım. Lafın kısası bir çok ilaç ve benzeri şeyleri denedikten sonra hatta birkaç kez de doktor doktor gezdim. En sonun da canıma tak etti bebek istiyordum. Kocamı ve kendimi mutlu etmek istiyordum. Doktor Mustafa Torgaç Beye ulaştım ve tedaviye başladım. Çok emin değildim ama umutluydum başaracağım diyordum ve BAŞARDIM.

Doktor bey büyük bir sabırla benim nazımı çekti Hele eşim ikisi birden bir çocuk büyüttüler. Benim gibi böyle bir sorunu olanlar beklemeyin şu an çok mutluyum . Doktor Mustafa Torgaç ' a çok teşekkür ediyorum.

İyi ki daha da beklememişim. Tedaviyi ertelemek kaçmak istediğim zamanlar oldu. Ama iyi ki yapmamışım.

20.09.2013

1

Alanya 3 aylık evli vajinismus tedavi hastamız.

Sayın Mustafa Bey

Öncelikle bize göstermiş olduğunuz ilgi alaka ve bizim için yapmış olduğunuz her şey için size ve çalışma arkadaşınız Nurten Hanıma ne kadar teşekkür etsek azdır.

Benim buradan vajinismus sorunu yaşayan herkese tavsiyem umutlarınız ve vakitlerini kaybetmeden size ulaşmalarıdır. Çünkü siz bu problemi çözmekte gerçek anlamda efsane bir doktorsunuz. Aynı zaman da bizlere bilmediklerimizi öğrettiğiniz için de çok iyi bir öğretmensiniz.

Bizim hikayemiz 20 günlük evli iken ortaya çıktı. Eşimi çok sevmeme rağmen birlikte olamıyorduk. Araştırmamız sonunda vajinismus hastası olduğumu öğrendim. İnternetten araştırmamız sonucu Mustafa Beye ulaştık, hiç vakit kaybetmeden gelmemizi istedi ve gittik.

Doktorumuz ile ilk karşılaşmamız ve konuşmamız da onun hastasına verdiği öz güven bilgi ve birikim ile inanın o anda Mustafa beye güvendik ve tedaviye başladık.

Bizlere vermiş olduğu bütün ödevleri yerine getirdik bu sorunun üstesinden doktorumuzun sonsuz sabrı, bilgisi, tecrübesi ve en önemlisi insana güven veren tertemiz yüzü ve kalbi sayesinde bu sorunun üstesinden geldik. Ve şimdi eşimle beraber mutlu bir evliliğimiz var.

Ben kesinlikle başaramayacağım dediğim her şeyi doktorumuz sayesinde başardım. Bu zor süreçte hep yanımda olan canım eşime de teşekkür ediyorum.

Sonuç olarak vajinismus sorununun çözümü sayın Mustafa Beyden geçiyor. Mustafa Bey alanında uzman, deneyim ve bilgi birikimi, özgüveni tam, doğru tedavi ile kesin sonuca ulaşmaktadır.

Biz Mustafa beye güvendik ve başardık. Her şey için teşekkürler. Sayın Mustafa Torgaç hocam.

15.04.2014

Alanya

2,5 Yıllık Evli Marmaris Vajinismus Tedavi Hastamız

Söze nereden başlayacağımı bilemiyorum. Bu duyguyu anlatmak çok zor. Ama bu mektubu yazıyor olabilmek benim için çok özel ve güzel.

Biz 2,5 yıllık evli bir çiftiz. İlk başlarda bu korku zamanla geçer nasıl olsa bir gün bu iş olur herkes nasıl yapıyorsa ben de yaparım diye düşünüyordum.

Ama zaman geçtikçe ve hiçbir ilerleme olmadıkça hatta stres ve üzüntü moral bozukluğu olmaya başladıkça ne yapacağız diye devamlı konuşmaya başladık. Ben gündüzleri devamlı internetten vajinismusu araştırmayı ve akşamları eşim geldiğinde ona anlatmayı görev edinmiştim. Bu hastalığı araştırmaya başlamadan önce tedavi edilebilecek bir HASTALIK olduğunu hiç düşünmemiştim, zaten hiç vajinismus diye bir şey de duymamıştım. Sadece benim ile ilgili psikolojik bir durum diye düşünüyordum.

Daha sonra araştırdıkça ve tedavi edilebilir bir şey olduğunu öğrendikçe biraz umutlandım. Tabi bu süreçte biz artık 1,5 yıllık evli olduk. Ve çok zaman kaybettiğimiz için bir an önce tedavi olmak istiyorduk. Bunun için daha önceden bilgi sahibi olduğum Mustafa Beye gidip görüşmeye karar verdik. Bizim en büyük şansımız ilk başvurduğumuz kişinin Mustafa TORGAÇ olması idi.

Doktor beyin yanına gittiğimizde çok heyecanlıydım. Ama Nurten Ablanın ve Mustafa beyin karşılamasından sonra daha rahattım. Doktor bey nasıl bir yol izleyeceğimizi anlattı. Ve bizde uygulamaya başladık. Ama iş asla yapamam dediğim egzersizlere gelince ben hep kaçtım, çünkü baştan yapamam diye kendimi şartlandırmıştım bir kere.

Bu benim yapamayacağıma olan inancıma rağmen doktor beyin bize olan inancı, olumlu yaklaşım ve pozitif düşünceleri ile hastalığımın üstesinden gelme konusundaki olumsuz düşüncelerim yavaş yavaş değişmeye başladı.

Bu hastalığı yenmenin özünde doktor bey ile olan randevuları aksatmadan gitmeniz ve doktor beyin vermiş olduğu ödevleri yerine getirmenin önemli olduğunu geçte olsa anlayarak tedavime devam ettim.

İlk başlarda o doğum masasını görmeye bile dayanamaz iken , artık o masaya çıkmak beni korkutmuyor, sıradan bir şeymiş gibi geliyordu.

Sonunda Antalya' ya gittiğimiz son izin döneminde ilk randevumuzda doktor bey " Artık bu iş bitti bu problemi bu hafta çözüyoruz" demesi ile sanki olacakları önceden görüyormuş gibiydi. Gerçekten de 5 gün sonra başardık. Ve o anda belki de hayatta bizden mutlusu yoktu. Başardığımıza inanamıyordum. Bu 5 gün boyunca yaptıklarımı doktor bey ilk söylediği zamanlarda inanıp yapsaydım bu tedavi çok daha erken bitecekti. Artık kendime olan güvenim, hayat bakışım değişti. Eşim ile olan mutluğum bu problemi çözdükten sonra daha da da arttı. Artık tam evli bir çift olduk.

Ben buradan bu hastalığı yaşayan herkese bu işin sanıldığı kadar zor bir şey olmadığını yapabileceğinize olan inancınız ve doğru doktor seçimi ile bu hastalığın üstesinden kolaylıkla gelebileceğinizi söylemek istiyorum. Tabi birde doktor beyin söylediklerini harfiyen ve zamanında yerine getirmek bu hastalıktan bir an önce kurtulmak için en önemli etken. Geç kalmayın ben başardıysam herkes başarabilir.

Bu başarının adresi olarak da Dr. MUSTAFA TORGAÇ diyorum. Doktor bey ve yardımcısı Nurten Ablaya gösterdikleri sabır, anlayış ,güler yüz ve bana olan yardım ve inançlarından dolayı çok ama çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız....

1

3 Yıllık Evli Antalya Vajinismus Hastamız

Merhabalar,

Yaklaşık 3 yıldır evliyim. Evliliğim sürecinde eşimle cinsel ilişki kuramadık. Ben kilitleniyor ve ağlama krizlerine giriyordum. İlk başta bunu zamanla geçer normal bir durum olarak düşündük. Ama bu geçmek bir yana artarak devam etti. Doktora gitmeye karar verdik. Durumu doktora anlatınca bazı sakinleştirici ilaçlar verdi.

Bir süre o ilacı kullandım ama bir değişiklik olmadı. Daha sonra internetten bazı kadınlarda kızlık zarının ilişkiye engel olacağını ve operasyonla açılması gerektiğini okudum ve yeni bir doktora gittim. Yapılan muayenede böyle bir şey olmadığı ortaya çıktı. Bu sürede bizim ilişkiye girme çabalarımız devam etti ancak hiç birinde cinsel ilişkiye giremedik. En sonunda vajinismus olduğumu anladık. Ama ne yapacağımızı bilmiyorduk ve bu durumu kimseyle paylaşamıyorduk. İnternetten vajinismus ile ilgili bir şeyler bulmaya ve tedavi yöntemlerini araştırmaya başladık. Ama benim psikolojim allak bullak olmuştu. Kendimi çok kötü hissediyordum. Neden olmuyor, neden yapamıyorum ve hiç olmayacak mı gibi sorularla boğuşurken bir yandan da eşime karşı aşırı bir suçluluk duygusu kaplamıştı içimi. Bu suçlulukla birlikte acaba benden nefret ediyor mu, benden vazgeçer mi, beni aldatır mı gibi sorularda zihnimi kurcalamaya devam ediyordu. Bana güzel bir şey söylese bile eşime inanmıyordum daha doğrusu yanlış anlıyordum. Ve hep benden kopuyor diye diye düşündüm. Bu süreçte eşimin belli aralıklarla tedavi tekliflerini de reddettim. Ve uzun bir süre doktora gitmeyi kabul etmedim. Doktora gitmek yerine ayrılmayı teklif ettim. Ama eşim bunu kabul etmedi ve benim yanımda olmaya devam etti büyük mücadeleler vererek. Sonunda ben tedaviyi kabul ettim, internetten doktor araştırmaya başladık.

Tesadüfen Mustafa Bey' in sitesini inceledik. Görüşmeye karar verdik. Görüşmeye gittiğimizde açıkçası yine olmayacak düşüncesi ile gitmiştim. Görüşmede yaşadığım durumları ve daha önceki doktor tecrübelerimizi anlattık. Mustafa bey bize tedaviye nasıl başlayacağımızı, hangi aşamalardan geçeceğimizi anlattı ve tedavi sürecimiz başlamış oldu. Ama ben her görüşmeye gittiğimizde hala tedavi olamayacağım düşüncesi ile gidiyordum, doktor beyin söylediklerine inanmadığım gibi tedavide yapmam gerekenleri de yapmamakta direniyordum. Bazen de kabul ediyormuş gibi görünüp kafamda bitiremediğim zamanlar çok oldu. Kendi kendimle, eşimle ve doktor beyle savaşıyordum. Sürekli ben bunu yapamam dedim. Ama en sonunda onlarla ve kendimle savaşmayı bıraktım, ön yargılarımdan kurtuldum ve Mustafa Bey 'e güvenmeye başladım. Bu gerçekleştikten sonra tedavide ilerlemeye başladık ve sonunda bugün tedavimiz sona erdi. Vajinismusu Mustafa Bey sayesinde aştık ve eşimle cinsel ilişkiye girmeye başladık. Bütün her şey doktor beye güvenmem ile ve söylediklerini yapmaya başlamamla gerçekleşti. Bu süreçte eşimin ve doktorumun bana olan sabrı olmasaydı daha tedavimiz büyük ihtimalle bitmeyecekti. Şu an çok mutluyum. Hiç yenemeyeceğimi düşündüğüm hastalığımı yendim, kafamdaki karışıklıklar sona erdi.

Ben bu satırlarda evliliğim başladıktan sonraki yaşadıklarımı anlatmaya çalıştım. Ama burada yazdıklarımdan daha şiddetli daha üzücüydü yaşadıklarım. Benim en büyük şansım bu kötü süreçte eşimin hep yanımda olması ve desteğini hissettirmesi idi. Tabi bundan sonrada doktor seçimi çok önemli oldu. Ben birçok doktora gittim en sonunda doğru doktoru yani Mustafa Torgaç ile tanıştım ve hayatım değişti. Mustafa Bey'e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve minnet duyuyorum.

İyi ki varsınız....

1

2

3 Yıllık Evli Antalya Vajinismus Tedavi Hastası

Merhaba Mustafa Bey,

Mutluluktan....

Söze nereden başlayacağımı bilmiyorum. Biz 3 yıllık evliyiz. Evlendiğimizde eşimle hiçbir şekilde birlikte olamadık. Neden olamadığımızı da bilmiyorduk. Birbirimizi severek evlendik ama neden hiçbir şekilde birlikte olmadığımıza kanaat getiremiyorduk. Uğraşılar ile 1 senemizi geçirdik.

Bir gün elbet olacak bu iş diyorduk. Ben her seferinde ağlıyordum. Neden ben, neden ben yapamıyorum diyordum. Ama eşim hiçbir zaman pes ermedi. Her kes bu işi yapıyor biz de yapacağız diyordu. 1 sene sonrasında bir kadın doğum uzmanına gitmeye karar vermiştik. Tabi ben o zamana kadar hiçbir doktora gitmemiştim. Gitme sebebimiz de acaba kızlık zarında bir sorun mu var düşüncesi idi. Sonra arkadaşlarıma sordum bir doktor önerdiler gittik. Ben çok heyecanlı ve korkuyordum. Doktor beni muayene etti. Kızlık zarında hiçbir sorun olmadığını , benim vajinismus diye bir hastalığım olduğumu söyledi. Ben onun ne demek olduğunu bile bilmediğimden internetten araştırdık bunu kimseye söylemediğimizden içim içimi yiyordu. Ama ben onu hastalık olarak görmüyordum. Saçma sapan bir şey olduğunu düşünüyordum. Ama biz bu arada bir yandan da ilişkiye girmeye çalışıyorduk her seferinde olmadıkça ben ağlıyordum. Psikolojim bozulmuştu. Hiç gülmek, konuşmak bile istemiyordum. Eşime olan sorumluluğumu yerine getirememek beni yıpratıyordu. Eşim hep benim yanımdaydı. Eşime boşanalım bile demiştim. Hatta başka kadınlara bile gidebilirsin demiştim. Sevdiğim halde. Tedavim için kadın doğum uzmanına bir sene kadar gittik sonunda doktor dedi ki "tamam sen artık vajinismus değilsin bitti artık eve gidin yapın dedi". Eve gittik denedik ve sonuç yine olumsuzdu. Artık doktordan da soğumuştum. Çok iyi bir doktor diye tanınan biri benim için sıfırdı. Sonra bir terapiye gitmeye karar verdik ve kendi alanında uzman bir doktora gittik. İlk randevuda, anlat dedi anlatmaya başladım sonra tamam dedi bana bir kutu sakinleştirici ilaç verdi iki ayda eşin sana dokunmayacak dedi. Yaklaşık 4 ay kadar doktora gitmeye devam ettik. 4 ayın sonunda doktor bize her şey sizin elinizde evin çatısına kadar çıktınız beni de çatıya çıkarmak zorunda bırakmayın dedi ve bizi uğurladı. Tabi sonuç yine olumsuzdu. Zaman hızla akıp gidiyordu artık. Umudum kalmamıştı hiçbir şeyden zevk almıyordum. Eşimde bende yıpranmıştık. 2,5 yıllık evli olmuştuk. Bir gün internette gezinirken Antalya vajinismus diye bir araştırma yaptım. ALLAH karşıma Mustafa Bey ' i çıkarttı. Sitesini inceledim eşimi aradım. Eşim gidelim dedi. Mustafa Beyi aradım, hemen beni görüşmeye çağırdı. İlk görüşmede bana dedi ki üçümüz bir ekip olup bunu başaracağımızı söyledi. Mustafa beyin konuşmaları beni umutlandırdı. Tedaviye başladık, tedavi süresince Mustafa Beyin her söylediğini zamanında yapabilseydim çok kısa sürede tedavi olurdum. Ama ben kendi kendimle savaş içindeydim. Kendim ile savaşmam bittiğinde ve Mustafa Beyin söylediklerini uygulamayı başardığımda eşim ile birlikte olmuştuk. Ve ben inanamadım ÇOK MUTLUYDUM...

Bu kadar kolaymıydı yani dedim. O kadar stres ,üzüntü, gözyaşı bu kadar kolay olan bir şey içinmiydi.

Artık kötü günler geride kaldı sizin sayenizde biz bunu yendik. Size ne kadar TEŞEKKÜR ETSEM azdır...

MUSTAFA BEY iyi ki varsınız....

1

Antalya 2 Yıllık Evli Vajinismus Tedavi Hastamız

Mustafa Bey merhaba,

Teşekkürümü, mutluluğumu nasıl paylaşsam nasıl anlatsam hangi kelimeleri seçsem gerçekten bilemiyorum. Hayatta her bireyin imkansız gördüğü şeyler vardır. Ulaşmak imkansız, satın almak imkansız, gitmek imkansız, başarmak imkansız, işte benim için de sağlıklı bir cinsel birliktelik imkansızdı.

Eşimle öğrencilik hayatımızdan beri birlikteydik ve sonunda birlikteliğimizi 2 yıl önce evlilik ile sonuçlandırdık. Ancak 2 yıldır denediğimiz çeşitli yollara rağmen başarısız oluyorduk. Bir yandan umudumu kaybetmemeye çalışıyordum ; ama bir yandan da imkansız gibi görmeye başlıyordum.

Psikologa gittim , jinekologa gittim ancak bir adım ilerleyemedim. Sonra size internetten ulaşma ve telefon açıp ilk randevuya gelmemle her şeyin değişeceği sinyallerini aldım ve sizin bir cümleniz bana çok mantıklı geldi. " Hepimiz ; siz, eşiniz, ben aynı yöne doğru kürek çekersek hedefe mutlaka varırız. " dediniz. Kesinlikle doğru. Bence formül bu. İnanmak ve istemek. Herkesin aynı şeye odaklanması ve çaba harcaması. Sizin dediklerinizi harfiyen yaptık. Eşim hep sabırlı ve yardımcı oldu. Adım adım ilerleme kaydediyorduk ve sizde bir sonraki aşamayı itina ile anlatıp bir yandan sürekli motive ediyordunuz.Ama gerçeği söylemeliyim ki tam anlamıyla cinsel birleşme olana kadar hep içimde bir kuşku vardı. Acaba olacak mı, yine kendimi kasacak mıyım...gibi.

Ancak parmak egzersizleri zaten kendimi gitgide rahatlatmama yardımcı oldu. Eşim asla siz söylemeden bir sonraki aşamaya geçmek istemedi. Yani siz ne dediyseniz biz onu yaptık. Ve sonunda bana iyice imkansız gelmeye başlayan sorununuz çözüldü. Şu an çok mutluyuz. Tabi ki insan ben bunun için mi bu kadar stres yaptım diyor. Ama maalesef yaşamadan anlaşılacak bir durum değil bu. Stres, sıkıntı, huzursuzluk,ağlama seansları tamamen bitti.

Artık hayata gerçekten daha farklı bakıyorum ve her sağlıklı birey gibi cinsel hayatın keyfini sürmeye çalışıyoruz.

Sabrınız, desteğiniz, aktardığınız bilgiler için size defalarca size teşekkür ederiz. İyi ki sizi tanımışız. Ne mutlu bize !

1

Antalya 3 Yıllık Evli Vajinismus Tedavi Hastamız

Merhabalar Mustafa Bey;

Biz 3 yıllık evli ve evlilik öncesinde ise 8 yıllık birliktelik yaşamış vajinismus karşısında çaresiz kalmış bir çiftiz. Evliliğimizin ilk gününden beri kimseye anlatamadığımız bu derdimizi size gelip mutlu sona ulaştığımız için çok ama çok mutluyuz.

Size ne kadar teşekkür etsek azdır. İlk günden beri bize karşı sabırlı ve anlayışlı davranışınız sayesinde her seansta birlikte bir adım daha ileriye gittik. Size gelmeden önce hatta bir uzmana başvurmadan önce eşimle bu olayı kendimiz çözebileceğimize inanıyorduk. Bu yüzden hep erteledik. 2 yıl geçti bir uzmana daha doğrusu psikiyatriste gittik. Ancak parmak egzersizlerinden sıkılıp bıraktık. Daha sonra karamsar günlerimiz başladı. Ben hep eşime olmazsa boşanalım derken eşim sağolsun bu konuda beni susturarak hep olacağına inanmamı istedi. 3.yıldönümümüze 3 ay kala size gelmeye karar verdik. Tedaviye başladığımızdan itibaren her şey çok güzel devam etti. Bizce çok fazla takılmadan mutlu sona ulaştık. Ama ben hala inanamıyordum. Sayenizde her şey şu an çok güzel. Bu sorunla karşı karşıya olan ve hala bekleyen arkadaşlarımıza sesleniyoruz. Ertelemesinler bir an önce % 100 çözüm için size gelsinler diyoruz.

İlk günden beri bize söylediğiniz ve bizi çok etkileyen ekip ruhu çok önemli biz gerçekten çok iyi bir ekip olduk. Sizi tanığımız için çok mutluyuz her şey gönlünüzce olsun.

1

Antalya 5 Yıllık Evli Vajinismus Tedavi Hastamız

Merhaba Mustafa Bey

Söze nereden başlasam bilemiyorum. İçimdeki heyecanı , mutluluğu başarmanın vermiş olduğu gururu nasıl anlatırım bilemiyorum...

Ben 5 yıllık evliyim. Bu 5 yıl içinde gitmediğim yer denemediğim yöntem kalmadı. Hepsinin sonunda başarısızlık... Ama yinede umudumu kaybetmedim.Bir gün internette bakarken sizi gördüm. Yazdıklarınızı okudum. Eşim ile konuşup size gelmeye karar verdik. Ve 5 yıldır mücadele ettiğim bu vajinismus illetini 10 seansta yendim.

Şimdi çok mutluyum size çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde başardım.... Çok teşekkür ederim...

Vajinismus illetini yaşayan herkese sesleniyorum ; vakit kaybetmeden gelsinler. Gözümüzde büyüttüğünüz kadar bir şey değil.

Ve tekrar teşekkür ediyorum size Mustafa Bey... Hamileliklerimi de beraber geçirmek dileği ile ....

1

Antalya 7 Yıllık Evli Vajinismus Tedavi Hastası

Sayın Doktor Mustafa Torgaç,

Biz 7 yılık evli çiftiz, ilişkiye giremeyişimizin nedeninin vajinismus olduğunu yaklaşık 2 yıl sonra anladık. Öyle bir sorun ile karşı karşıyaydık ki kimse ile paylaşamıyor ve kimseden yardım isteyemiyorduk. Herkes çocuk soruyor ve biz büyük bir üzüntü ile şuan düşünemiyoruz yalanını söylüyorduk. Bu sorunun bizi nekadar çok üzdüğünü, yaşadığımız mutsuzluk ve umutsuzluğu tarif etmek mümkün değil.

İnternetten yaptığımız araştırmalarda herkes bir şeyler söylüyordu. Ancak çözüm konusunda el ile tutulur bir bilgi yoktu. Çünkü birçok kişi bu sorunu yaşıyor ancak bu konu ile ilgili kimse bilgi sahibi değildi.

Ankara ve İstanbul 'da 2 kez doktora gittik. Ancak onlar için bizim bu sorundan kurtulmamız değil bizden alacakları para önemli idi. Nitekim başarısız olduk. Ve tüm umutlarımız tükenmiş bir şekilde geri döndük.

Evliliğimizin 7. Yılı bitmiş iken son bir umutla internette yine araştırma yaparken sizin siteniz ile karşılaştık. Sizin ile yaptığımız ilk görüşmede çok umutlandık. Bizi güler yüzle karşılayıp bizim bu sorunuzunu çözebileceğimizi ve diğer doktorların aksine sadece bizim çabamız ile değil sizinle beraber voltran oluşturup birlikte oluşturup birlikte çözebileceğimizi söylediniz.

Bizi tedavi olacağımıza inandırdınız. Aynı zamanda jinekolog olduğunuz için bu sorunun çözümünde etkili olacağınızı düşündük.

Tedavimiz süresince büyük bir sabır ve azimle bizim bu sorundan kurtulmamız için çaba gösterdiniz.

Yaklaşık 1,5 -2 aylık tedavi sonucunda hayatımızı zindan eden bu sorundan sayenizde kurtulduk. Zaman zaman biz pes ettik ama siz etmediniz. Sizin sayenizde adeta yeniden doğduk. Şu an tam anlamlıyla cinsel ilişki yaşıyoruz. Sizin söylediklerinizi aksatmadan harfiyen uygulasa idik eminiz bu sorunun belki bir haftada çözerdik.

Masaya bile çıkamaz durumda iken şu an vajinismustan kurtulmuş bir durumdayız. Bu tamamen sizin iyi niyetiniz. Güler yüzünüz, bilginiz, azminiz ve bu sorunun çözülmesinde gösterdiğiniz özveri sayesinde oldu.

İnşallah sizin sayenizde çocuğumuz da olacak ve doğumu da siz yaptıracaksınız. Allah sizden razı olsun, sonsuz teşekkür ediyoruz. Başarılarınızın ve güler yüzünüzün daim olmasını dileriz.

07.09.2013

1

Antalya Vajinismus Tedavi Hastamız

Öncelikle herkese merhaba

İnanın söze nereden başlayacağımı bilmiyorum. Ben bu rahatsızlığa vajinismus demiyorum beyinismus diyorum. Çünkü her şey beyinde bitiyor. Bundan seneler önce başlayan kulaktan dolma laflarla beynimi tamamen yıkamışım

Nişanlılığımda hatta daha öncesi fark ettim bu rahatsızlığı, yaptığım hiçbir işten zevk alamıyordum hayatın tadı tuzu yoktu internetler, kitaplar, dergiler hepsini tek tek karıştırıyordum ve sonuç bulamıyordum eşim çok anlayışlıydı evliliğimin 4.ayına gelmiştik bir gün evde otururken eşim dergi getirdi o an sayfaları gezerken Mustafa Bey'e rastladım ertesi gün hemen aradık kendimden o kadar eminsiz dimki taki Mustafa Bey ' in odasına eşimle girene kadar. Çok güler yüzlü, çok samimiydi. Bana her zaman sen güçlü bir kadınsın bunu da yeneceksin dedi ve o söz kulağımdan asla çıkmadı. Çok kısa bir süre sonra bu rahatsızlığı yendim. Kendime öz güvenim geldi. Yürüyüşüm değişti etrafımdaki yakınlarıma daha pozitif daha ılımlı davranmaya başladım. Ve şu an 1,5 aylık hamileyim Mustafa Bey ve Nurten Hanım'a binlerce kez TEŞEKKÜRLER.

1

2

Burdur Vajinismus Tedavi Hastamız

Ben M.K. evleneli 7 ay olmuştu ve hala eşimle birleşme yaşayamıyorduk. Eşim bu konuda çok anlayışlıydı fakat vicdanım rahatsız oluyordu. Bu süre içerisinde birkaç psikolog ve kadın doğum uzmanı ile görüştüm vajinismus olduğum söylendi fakat yeterli ilgiyi göremedim. Bu süreç beni çok yıprattı ve umutsuzluğa kapıldım. Bir gün internetten konu ile ilgili araştırma yaparken Antalya'da doktor Mustafa Torgaç ' ın sitesini buldum. Hemen arayıp görüştüm. Yaşadığım tatsız deneyimleri ve umutsuzluğumu paylaştım. Beni cesaretlendirdi ve ilk fırsatta eşim ile yanına gittik. Daha sonra terapilere başladık. Ödev ve egzersizleri uygun şekilde yapmaya çalıştık. Arada umutsuz olduğum hatta ağladığım zamanlar oldu fakat sürekli Dr. Mustafa Bey ' i aradım ve hep beni sabırla dinledi, rahatlattı. Şu an 10 aylık evliyiz ve vajinismus sorunumu Dr. Mustafa Torgaç ' ın yardımları ile çözdük. Şu an çok mutluyum. Ve sizin aracılığınızla kendisine tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Benim gibi bu durumu yaşayan herkese sesleniyorum. Bu atlatılmayacak bir durum değil sadece sabır gerektirmektedir. Kendinizi üzmeyin ve zaman kaybetmeyin....Sevgi ve saygılarımla.

1

Yurtdışından Gelen 2 Yıllık Evli Vajinismus Tedavi Hastamı

Sevgili Mustafa Torgaç Hocamız

Bizler Nuri ve Nuriye rumuzlu 2 yıllık evli çiftiz. Vajinismus hastalığını evlendiğimiz zaman balayımızda öğrendik.

Balayı bitiminde İstanbul' a döndük. Ve tedavi olmak için doktora gittik. Tedaviye gittiğimiz doktorların yöntemleri ve kendileri o kadar ilgisiz ve yapmacık idi ki tedavide bir adım bile ilerleyemedik. Tedaviye gittiğimiz hocalar ünlü, namlı kişilerdi. Odalarında da bir sürü diploma ve belge asılı idi. Fakat sonuç başarısız oluyordu. Çünkü olaya sadece ticari olarak bakıp karşısındaki insanın ruh halini anlayamıyorlardı.

Umudumuzu yitirdik. Aile içi huzursuzluk baş gösterdi. Herkes çocuk soruyor biz de rahmetli Kemal Sunal' ın deyimi ile siftah bile yapamamıştık.

Tüm umudumu yitirmişken aklımıza 2013 yaz iznimizi Antalya'd a geçirip tedavi olalım fikri geldi. İnternetten arama yaptık ve sizi bulduk. Doğrusunu söylemek gerekirse isminizi ilk defa duyuyorduk. Gazetede köşeniz de yoktu. Bu doktor mu sorunumuzu çözecek diye düşündük. Fakat denemeye karar verdik.

Muayenehanenize ilk geldiğimiz günden son güne kadar gördüğümüz manevi destek bizi motive etti. Uyguladığınız çözüm odaklı güncel mantıklı yöntemler bizi başarıya götürdü. Tatil yaptık, eğlendik, denize girdik, balık yedik, verdiğiniz yöntemleri uyguladık. 15. Günde başarıya ulaştık. Devamındaki günlerde başarıyı perçinledik. Oh be çektik dünya varmış. Artık ah yok oh var.

Mustafa Hocaya sevgiler seneye bebekle geliyoruz.

29.08.2013

1

2,5 Yıllık Evli Antalya Vajinismus Tedavi Hastamız

Merhaba Mustafa Bey,

Öncelikle eşim ve ben size çok teşekkür ederiz. Biz buradan tüm vajinismus hastalarına sesleniyoruz. Biz 2,5 yıllık evli bir çiftiz. Benim ilk gece korkum yüzünden 2,5 yıldır cinsel ilişkiye giremedik. Çok kötü bir şey sanıyordum çok korkuyordum, kendime güvenmiyordum. Asla yapamam diyordum. Biz 2,5 yıldır neler yaşadık psikolojim bozuldu.

Bu derdimizi hiç kimseye anlatamadık, içten içe eriyip bitiyorduk. Herkes çocuk soruyordu. " Biz daha düşünmüyoruz diyorduk " dışarıda sahte gülücükler atıyorduk. Ama içimiz kan ağlıyordu. Gitmediğim doktor kalmadı. Sakinleştirici ilaçlar kullandım olmadı. Bir gün internetten araştırma yaparken hastalığımın vajinismus olduğunu öğrendim ve Mustafa Beyi buldum. Eşim ile konuşup gitmeye karar verdik ve tedaviye başladık. Ben hala kendime güvenmiyordum. Seanslardan kaçmaya çalışıyordum. Eşim ve Mustafa bey bana çok destek oldular. Benim her nazımı çektiler ve BAŞARDIK. Çok mutluyuz.

İnanın bana kendinize güvendiniz mi oluyor.Bunca zaman ben bundan mı kaçmışım bundan mı korkmuşum diyeceksiniz. MUSTAFA TORGAÇ sayesinde biz başardık, sizde başarabilirsiniz. Mustafa bey size tekrar tekrar teşekkür ederiz .İnanın mutluluğumuzu anlatamayız kelimelere sığmaz biz tedavi olduk Mustafa bey sayesinde şimdi sıra BEBEKTE.

1

3 Yıllık Evli Vajinismus Antalya Tedavi Hastamız

Merhaba Mustafa Bey,

Ben 3 yıllık evliyim . Böyle bir sorunla karşılaşacağım hiç aklıma gelmezdi. Vajinismus problemi ile karşı karşıya gelene kadar böyle bir şeyin olduğunu bilmiyordum. Ama benimde başıma gelince araştırdım ki bunu yaşayan birçok kadın var.

Daha öncede gittiğim bir doktor oldu. Fakat sonuç almadık. Bir gün internetten araştırırken Mustafa Beyin sitesine ulaştım. Hemen randevu aldım. 3 yıldır aşamadığım bu sorunun Mustafa Bey sayesinde aştım. Şimdi çok mutluyum. Size çok teşekkür ederim. Ayrıca bu süreçte bana sabırla yaklaşan eşime de çok teşekkür ediyorum.

Bu problem ile karşı karşıya olan herkese vakit kaybetmeden randevu alıp gelmelerini tavsiye ederim.

İnşallah şimdi bebek düşünüyoruz ve artık bu sebepten Mustafa Bey 'e gelmeye devam ediyorum.

Aralık 2013

1

3,5 Yıllık Evli Antalya Vajinismus Tedavi Hastamız

Sevgili Mustafa hocam size minnetdarız. Siz olmasaydınız biz bu sorunumuzu asla aşamazdık. Sizin azminiz hırsınız bize olan güveniniz hiç bitmedi.Biz bıktık siz bıkmadınız.

Sizin azminiz hırsınız bize olan güveniniz hiç bitmedi.Biz bıktık siz bıkmadınız. Duygularımı kelimelerle anlatamıyorum yaşadıklarımız muhteşem. İmkansız olduğunu sandığımız şeyin aslında çok basit bir şey olduğunu öğrettiniz bize.

Sevgili Mustafa hocam size minnetdarız. Siz olmasaydınız biz bu sorunumuzu asla aşamazdık.

Sizin azminiz hırsınız bize olan güveniniz hiç bitmedi.Biz bıktık siz bıkmadınız. Duygularımı kelimelerle anlatamıyorum yaşadıklarımız muhteşem. İmkansız olduğunu sandığımız şeyin aslında çok basit bir şey olduğunu öğrettiniz bize.

Tek kelime ile HARİKASINIZ. Sizi seviyoruz.

TEŞEKKÜRLER

Aralık 2013

1

Alanya Vajinismus Tedavi Hastamız

Yeni evliydik çok mutluyduk. Ama yolunda gitmeyen bir şeyler vardı. Birbirimizi severek evlenmiştik. Birlikte olamıyorduk. Ben ilk başlarda korkum geçer sanıyordum. Zaman geçiyordu ama hala olmuyordu. Sonra bu konuya dair internette araştırma yaptım. Mustafa TORGAÇ ' ı gördüm. Yorumlara baktım . Vajinismus belirtilerini okudum. Bu belirtilerin birçoğu bende vardı. Zaman kaybetmeden doktora gittik.

Yeni evliydik çok mutluyduk. Ama yolunda gitmeyen bir şeyler vardı. Birbirimizi severek evlenmiştik. Birlikte olamıyorduk. Ben ilk başlarda korkum geçer sanıyordum. Zaman geçiyordu ama hala olmuyordu. Sonra bu konuya dair internette araştırma yaptım. Mustafa TORGAÇ ' ı gördüm. Yorumlara baktım . Vajinismus belirtilerini okudum. Bu belirtilerin birçoğu bende vardı. Zaman kaybetmeden doktora gittik.

Sorunum gözümde kocamandı, çözümlenemezdi. Nedense doktora her gidişimizde sorun gözümde küçülmeye başlıyordu. Doktorumuzun dediği her şeyi yaptık. Korkum her geçen gün azalıyordu. Halbuki en başta eşimle ayrılırız bu yüzden diye içten içe korkuyordum.

Şimdi çok mutluyuz. Mustafa TORGAÇ " kesin ben bu sorunu çözerim " demişti inanmamıştım ama yanılmışım.

Allah' a şükrediyorum. Anlayışlı bir eşim olduğu ve iyi bir doktor olan MUSTAFA TORGAÇ 'ı tanıdığım için.

ALANYA

"Sorunsuz hayat"

Aralık 2013

1

Antalya 1,5 Yıllık Evli Vajinismus Tedavi Hastamız

Tedaviye ilk başladığımızda vajinismus ne onu bile bilmiyorduk. Sorunun bende olduğunu düşünüyorduk. Hocamıza gelip durumu anlatınca o bize gerekli bilgileri verdi. Ve teşhisi koydu vajinismus...

İlk adım olarak tedaviye başladık. Ben ve eşim tedavi başlangıcında inanmayarak bu sürece girdik. Hocamızın söyledikleri bize masal gibi geliyordu.

Tedaviye ilk başladığımızda vajinismus ne onu bile bilmiyorduk. Sorunun bende olduğunu düşünüyorduk. Hocamıza gelip durumu anlatınca o bize gerekli bilgileri verdi. Ve teşhisi koydu vajinismus...

İlk adım olarak tedaviye başladık. Ben ve eşim tedavi başlangıcında inanmayarak bu sürece girdik. Hocamızın söyledikleri bize masal gibi geliyordu. Öyle ki hocamızın verdiği örnekler eşim ile aramızda şaka konusu oluyordu durumun ciddiyetinin farkına varabilmiş değildik. Çoğu kez randevuları iptal ettik çoğu kez verilen ödevlerden kaçtık ve çoğu kez olmayacağını düşündük. Ama bir süre sonra hocamızın da ısrarı üzerine tedavilerin yavaş yavaş ilerlediğini gözlemledik. Masaya ilk çıktığımda canım o kadar yanmış hissettim ki hüngür hüngür ağladım. Birkaç seans sonra masada parmak egzersizlerinde canım yanmayınca anladıkça anladık ki tedavi olabiliyoruz ve ilerleme kaydediyoruz. Biz farkında değilken tedavi sürecinin sonuna gelmişiz. Bu süreçte eşim çok destek oldu. Benim gözümden akan her damla yaş onu kahrediyordu. Benim canım yaktığını düşünüp hocamızın verdiği ödevlerden kaçıyordu. Yeri geldi o sabretti yeri geldi ben ve hatta yeri geldi hocamız Mustafa Bey sabretti hocamızın göstermiş olduğu ilgi,alaka ve çabadan dolayı teşekkür ediyoruz. Daha nice hastalarının tedavisi için başarılar diliyoruz.

Aralık 2013

Antalya 1,5 Yıllık Evli Vajinismus Tedavi Hastamız

Antalya 6 Aylık Evli Manavgat Vajinismus Tedavi Hastamız

Merhaba Mustafa bey,

Ben 6 aylık evliyim. Vajinismus problemi ile karşı karşıya gelene kadar , böyle bir sorunun olduğundan haberdar bile değildim. Bu ilk gece korkumu sürekli erteledim. Bir gün olur düşüncesi ile ama her denememizde hüsran yaşıyorduk. Daha sonra eşim ile tedavi yoluna gitmeye karar verdik.

İnternetten araştırma yaptık ve sizin ile tedaviye başlamaya karar verdik. Sizin yönlendirmeleriniz ile her adımı daha sağlam basarak ilerledik. Sizin verdiğiniz ödevleri yerine getirerek ve tabiî ki eşimin sonsuz sabrı, güveni ve sevgisi ile başardık. Siz bize "artık tamam " dediğinizde biz çok şaşırmıştık, henüz birkaç sürecin daha olduğunun düşünüyorduk. Ama denediğimizde oldu ve çok mutlu oldum.

Artık o stresli günler geride kalmıştı. 1,5 ayda tedavimiz bitti. Ayrıca buradan bu mektubu okuyan ve bu sorunun olan bayanlara sesleniyorum, lütfen daha fazla zaman kaybetmeden gelin ve tedavi olun. Emin olun sizde benim gibi ben bunun nasıl yapamadım diye kendinize hayret edeceksiniz.

Mustafa Bey size mutluluktan neler söyleyeceğimi bilemiyorum. Eşim ve ben size çok çook teşekkür ediyoruz. Sizin sayenizde başardım.

24.12.2013

1

3 yıllık evli Antalya Vajinismus Tedavi Hastamız

Merhabalar,

Bir zamanlar ağlayarak okuduğum, yazmayı dahi hayal edemediğim başarı mektubunu Mustafa Bey sayesinde yazıyorum. Doktor Bey, bizim vajinismus tedavisi için gittiğimiz dördüncü doktorumuz. Daha öncekiler her şeyi hep bize bırakıyorlardı. Zaten biz bunu başarabilseydik doktora neden gidecektik ki. Ama doktor bey bizi hiç yalnız bırakmadı. Biz pes ettik, o etmedi. Bizi hep destekledi , bizi bu sorunun % 100 çözüleceğine inandırdı.

Kesin çözülecek dediğinde biz inanmak istiyorduk. Ama o kadar umutsuzduk ki. Ama şu an kendimi dünyanın en mutlu insanı gibi hissediyorum. Şu an sizde bu mektubu okuduğunuza göre gerçekten doğru adrestesiniz, çünkü hem tecrübeli hem de jinekolog oluşu insana güven veriyor. Doktor beye güvenin ve bu sorundan kurtulun. Klasik bir cümle ama “ ben başardıysam herkes başarabilir “.

Sabrından, anlayışından, güler yüzünden, azminden ve cana yakınlığından ötürü Mustafa Beye binlerce kez teşekkür ediyorum. Güler yüzlü Nurten Ablacım sana da sonsuz teşekkürler.

Ve en önemlisi ilk günden beri beni yalnız bırakmayan tedavi boyunca sabırlı ve anlayışlı davranan canım eşime teşekkürler….

14. 01. 2014

Antalya 6 aylık evli vajinismus tedavi hastası

Mustafa Bey Merhaba

Öncelikle size her şey için çok ama çok teşekkür ediyoruz. Eşimle birbirimizi çok severek evlenmemize rağmen bir türlü beraber olamamıştık. Beraber olabilmek için çok uğraştık neden beraber olamadığımızı anlayamamıştık. Çok stresli günler geçirdim, birkaç defa alkol alıp denedik ama yine olmadı.

Günden güne kendimi çok kötü hissediyordum. Ben böyle kötü olunca eşim benim bu durumuma çok üzülüyordu ve kendi kendimize aşamayacağımızı doktora gitmemizi önerdi. Fakat ben henüz evleneli 3 ay olduk biraz daha deneyerek kendimiz aşabiliriz dedim ve 6 ayımıza geldiğimizde hala sorunumuzu aşamamıştık. Artık bende eşime hak vererek internetten araştırarak Mustafa Bey’e ulaştık. İYİKİ ULAŞTIK.

İlk randevuda üçümüzün ekip olarak bu sorunu kısa sürede aşabileceğimizi söyledi ve biz buna inanarak tedaviye başladık. Mustafa beyin söylediği verdiği tüm ödevleri zamanında hiç aksatmadan yaparak çok ÇOK kısa bir sürede sonuca ulaştık. Bu sorunla karşılaşan tüm bayanlara sesleniyorum hiç beklemeyin korkmadan, çekinmeden bir an önce Mustafa beye ulaşın. Ben bu sorunu eşimin sonsuz sabrı, güveni ve Mustafa beyin desteği ve tecrübesi ile aştım ÇOKK MUTLUYUZ.

Antalya 1 yıllık evli vajinismus tedavi hastası

Sayın Mustafa Bey

Size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Sizin ve Nurten Hanım’ ın yardımları sayesinde asla başaramayacağım dediğim şeyi başardım. Açıkça belirtmek gerekirse başta size inanmamıştım.Çok üzgün ve umutsuzdum.Bunalım takıldığım günlerdi.

Kimse ile paylaşamadığım gibi zaman zaman eşimden bile çekiniyordum. İçimi kemiren bu rahatsızlık sanki hiç bitmeyecek bir kabus gibiydi. Kafamda sürekli ben niye beceremiyorum herkes bunu kolaylıkla yaparken ben niye yapamıyorum ? sorusu dolanıyordu.

Kendimi hiç bu kadar çaresiz hissetmemiştim. Bir taraftan yoğun iş temposu… Allah’ın sevdiği kuluymuşum ki, eşimle internet sitesini fark ettik. Çok şükür ki siz her anlamda çok iyisiniz ve çok profesyonelsiniz. Tabi ki bir de çok sabırlısınız. Sizin verdiğiniz telkinler sayesinde kırılan cesaretim hep artarak devam etti. Beni doğru yönlendirdiniz.

Verdiğiniz ödevleri yapmakta zorlansam da sürecin sonunda sorun ortadan kalkmıştı. Ve artık olumsuz düşüncelerimden ve ağlama krizlerimden kurtulmuştum, düğün öncesi huzurum yerine gelmişti. Bu rahatsızlığı olan arkadaşlara nacizane önerim hiç vakit kaybetmeden tedaviye başlamaları (doğru yöntemlerle…) İnternetteki yanlış tedavi yöntemlerine bulaşmamaları…

Mart 2014

Isparta vajinismus tedavi hastamız.

Merhaba

Ben 1,5 yıllık evliyim. Eşimle birbirimizi çok seviyorduk ama birlikte olamıyorduk. İki doktora gittim. Biri sakinleştirici şurup, uyuşturucu krem verdi. Fayda etmedi kızlık zarımın dar olduğunu söylediler. Zarı aldırmak zorunda kaldım. Ama yine olmadı. Vajinismus olma ihtimalimi sorguladığımda öyle olsaydı muayenede dokunulmasına izin vermezdin falan dediler.

Herkesin yapabildiği şeyi biz neden yapamıyorduk. Artık hiç denemiyorduk bile. Birbirimizi yıpratmak istemiyorduk. Ne zaman çevremde çocuk konusu açılsa iyice umutsuzluğa kapılıyordum. İçimden biz birlikte bile olamadık, ne çocuğu diye geçiriyordum. Üzülüyordum.

Bir gün internette vajinismus ile ilgili gezinirken Dr.Mustafa Bey ‘in sitesini gördüm. Aradım , Antalya’ya muayenehanesine geldik. Isınmıştık ona, pozitif şeyler belirdi zihnimizde. Vajinismus tanısı koydu. Tedaviye başladık. Biz genel olarak hastayı dinlemediğinden, iletişim problemleri olduğundan yakınırdık. İlk defa bu kadar ilgi gösteren biriyle karşılaştık.

Bir ay sonunda uyguladığımız egzersizlerle problemimiz sona erdi. Başardığımıza inanamadık. Ama gerçekti. Allahın izniyle sorunumuz çözülmüştü. Çok mutluydum. Yeni evli gibiydim J

Her şey için çok teşekkür ederim.

Bu yazdıklarım bütün okuyanlara umut olsun inşallah.

Antalya vajinismus tedavi hastamız 2 yıllık evli.

Sevgili Doktorumuz Mustafa Bey

Öncelikle size ve Nurten Hanıma çok teşekkür ediyoruz. Sizin de bildiğiniz gibi biz 2 yıla yakın evli bir çiftiz ve evlendiğimizden bu yana daha doğrusu sizinle tanışana kadar vajinismus problemimiz vardı.

Sizinle tedaviye başlamadan önce bu problemimizin çözülemeyeceğini hep böyle gideceğini düşünüyorduk.

Tedaviye başladıktan sonra korkularım ve kaygım azaldı. Bana vermiş olduğunuz güven, motivasyon ve uyguladığımız egzersizler sonrası tedavimizin başarılı olarak ilerlediğini gördük. Şu an sizin sayenizde artık böyle bir problemimiz kalmadı. Şimdi çok mutluyuz. Bizim bu sorunun olan hastalara tavsiyemiz hiç vakit kaybetmeden tedaviye başlamaları tedavi süresince verilen egzersizleri sık sık uygulamaları, özgüven motivasyonlarını yüksek tutmalarıdır.

Her zaman söylendiği gibi başlamak bitirmenin yarısıdır. Biz inanarak bu sorunu yeneceğimizi düşünerek başladık çok şükür şimdi bunun atlattık. Bizden güleryüz ve desteğinizi eksik etmediğiniz için tekrar çok teşekkür ediyoruz. Size mesleğinizde başarılar diliyoruz.

Alanya 7 yıllık evli vajinismus tedavi hastamız.

Öncelikle size ne kadar teşekkür etsek azdır. 7 yıllık evli çiftiz. Evliliğimizde birlikte olamadık. Aşılama ile bir bebeğimiz oldu. Çevremizdeki insanlar artık ikinci çocuğu sormaya başlayınca bu sorunu çözmemiz gerektiğine karar verdik.

İnternetten araştırmalarımız sonucunda sizinle görüşmeye karar verdik. Tedaviye başladık. Vermiş olduğunuz motivasyon ve egzersizlerle 1 aylık bir tedavi sonucunda başarılı olduk. Eşimin sabrı ve Mustafa beyin desteği ile bu sorunu çözdük.

Tedaviden önce bu sorundan bu kadar kolay kurtulabileceğimize ihtimal vermemiştim. Bu kadar sene boş yere zaman kaybetmişiz.

Benim tavsiyem hiç vakit kaybetmeden tedaviye başlamalarıdır. Mustafa beyin verdiği egzersizleri tam olarak yapmalarıdır.

Bizden desteğinizi eksik etmediğiniz için sonsuz teşekkürler.

Alanya vajinismus tedavi hastamız 1 yıllık evli.

Mustafa bey ile evliliğimin 3.ayında tanıştım, yaşamış olduğum vajinismus rahatsızlığını daha önce duymuş olmama ve tedavisinin mümkün olduğunu bilmeme rağmen büyük bir umutsuzluk içindeydim.

İlk başlarda internetten araştırma yaptım o kadar çok bu rahatsızlığı yaşayan kişi vardı ki ve senelerce çözüm bulamamış gözüm daha çok korktu. Ama şans benden yanaydı anlayışlı bir eşim vardı ve doğru adresteydim. Mustafa beyle ilk görüşmemde umutsuzluğuma bir ışık yaktı ve tedavi sürecime başladık doktorumunda dediği gibi kısa sürede tedavimi oldum şu anda kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Beni doğru adrese yönlendiren iyi bir doktor ile bu işe başlamama vesile olan ablama, anlayışını ve sevgisini hiç eksik etmeyen eşime ve tüm emeklerinden dolayı Mustafa Beye teşekkür ederim.

Antalya vajinismus tedavi hastamız 6 aylık evli.

Sayın Mustafa Torgaç

Hayatımı karartan bu hastalıktan beni kurtardığın için ,ayrıca meslek hayatınız boyunca sizlere başvuran …. Ve …..lere sorunlarından kurtulma mücadelelerine ortak olma ayrıcalığını tanıyarak öğrettiklerin onca şey için sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca sevgili eşim bana verdiği sabrı için ona da çok teşekkür ederim. Tabi ki Nurten hanım size de çok teşekkür ederim.

3,5 yıllık evli Antalya vajinismus tedavi hastası.

MERHABA

3,5 yıllık vajinismus hastasıyım. Evliliğimizin ilk aylarında kadın doğum uzmanına gittik vajinismus olduğumu söyledi ve bizi psikologa yönlendirdi. Hemen randevu aldık ve gittik ama hiçbir sonuç alamadık. Zamanla kendim halledeceğimi düşündüm aylar geçtikçe böyle olmayacağına inandım.

Yine doktor arayışına geçtim 2-3 kez farklı psikologlara gittik ama onlarda bir işe yaramadı. Son kez netten araştırma yaparken Mustafa beyi buldum ve hemen randevu aldım. Kendime hiç güvenim yoktu burada da sonuç alamayacağımızı düşünürken Mustafa bey beni hiç olmadığım kadar umutlandırdı ve tedavi sürecimiz başladı 1,5 aylık kısa bir sürecin sonunda bu hastalıktan kurtuldum Mustafa beyin sayesinde.

Hala da inanamıyorum bu muydu diyorum yıllarca bunun için mi evliliğimi kabusa çevirdim. Daha fazla uzatmadan öncelikle Mustafa beye çok çok teşekkür ederim Allah sizden razı olsun. Bu süreçte beni yalnız bırakmayan eşime ve Nurten Abla’ya teşekkür ederim. Başka yerlerde daha fazla zaman kaybetmeyin ve Mustafa Bey’e gelin mutlaka.

Bu arada bebek düşünüyoruz artık…..

2014

ANTALYA 2 YILLIK VAJİNİSMUS HASTA ÖYKÜ

Sözlerime nasıl başlayacağımı bilmiyorum ama şunu çok iyi biliyorum ki bu mektubu yazabilmek benim için dünyanın en güzel duygusu…

Çok sevdiğim adamla evlenip mutlu olmak için çıktığım yolda kabus dolu günler yaşayacağım aklımın ucuna bile gelmezdi. Çaresizlik içinde her gün ağlamalarımın sonunda eşim Mustafa Beyi buldu. Hiç zaman kaybetmeden Mustafa beye gittik. İlk zamanlar iyileşeceğime hiç ihtimal vermeden Mustafa beye gidip gelmelerimiz başladı.

Ona her gidişimizde biraz daha ümitleniyordum ve kısa bir süre sonra BAŞARDIM. Ben başardıysam herkes başarırı diye düşünüyorum. Yeter ki iyileşmek isteyin ve doğru insana başvurun. Ben kendimi şanslı hissediyorum çünkü Mustafa bey benim için ilk ve doğru adresti.

Beni bu zor günlerimde sabrı ve anlayışı ile hiç yalnız bırakmayan canım kocama, uzakta olmasına rağmen sürekli yanımda olan bir tanecik ablama ve o çok değerli doktorum Mustafa beye sonsuz teşekkür ediyorum.

Dilerim ki Allahtan bu hastalığı yaşayan herkes kurtulur ve mutluluğu yeniden yaşamaya başlar.

Marmaris vajinismus tedavi hastamız.

Merhaba;

Ben 1,5 yıllık evliydim vajinismus sorununu çözmeye karar verdiğimde… Bu süre içerisinde sürekli tedaviyi erteledim, kendi kendimize çözebileceğimizi düşündüm. Kimseye sorunu anlatamıyor, günden güne psikolojim alt üst oluyor, eşime karşı suçluluk hissediyordum.

Önce bende vajinal bir sorun olduğunu düşünerek hastanedeki bir doktora gittim. O herhangi bir sorun bulunmadığını, kendisinin yardımcı olamayacağını, bu konu ile ilgilenen bir uzmana başvurmam gerektiğini söyledi.

Daha sonra internetten araştırmaya başladım ve böylece Mustafa Bey ile tanıştım. Marmaris’te oturmamıza rağmen hafta sonları Antalya’ya giderek sadece 4 seansta vajinismusu yendim.

Mustafa Bey’in muayenehanesine ilk giderken korku ve telaş içerisindeydim. Ancak o konuşmaları, güleryüzü ve verdiği destek ile bizi rahatlattı. Büyük bir sabırla bizi dinledi, yardımcı oldu. Verdiği egzersizler ile sorunumuzu kısa sürede çözdük. Hatta artık bir bebeğimiz olsun istiyoruz. Şu an çok mutluyuz. Bu mutlulukta çok büyük payı olan sevgili doktorumuz Mustafa Torgaç’a çok teşekkür ediyorum. İyi ki sizi tanımışım, iyi ki varsınız…

Size tavsiyem bu sorunu ertelemeden kısa sürede çözmeye çalışın ve bir uzmana başvurun.